Postovani, pre nekoliko dana sam radio spermogram i spermokulturu. Nalazi su sledeci: volumen: 3, 8; ph: 7, 4; viskoznost: povisena; likvefakcija: 12; spermatozoida/ml 199, 0; spermatozoida/v: 756, 0; leukocita: 2, 0; okruglih celija: nema; zivih spermatozoida: 48; nezivih spermatozoida: 52; a) progresivno brzo: 6; b) progresivno sporo: 7; c) neprogresivno: 8; d) nepokretni: 79; aglutinacije; nema; normalnih formi: 0, 29; abnormalnih formi: 0, 71. Spermokultura: bakterioloskom analizom uzorka izolovano je: escherichia coli terapija za eserihiju je ciprocinal 10 dana, a zatim baktrim 10 dana i posle toga kontrola. Da li je mozda ta bakterija uzrokovala ovako los spermogram?

    Odgovoreno: 13. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram je los a razlog je eserihija coli.
      posle terapije koju ste dobili, predlazem vam oxymax, paraproteks, ac zymes
      i omega 3 od 3 do 6 meseci a provera spermograma na 3 meseca.
      www. Calivita-srb. Com