Postovani, molio bih vas da mi protumacite spermogram volumen: 3, 3ml likvefakcija: zavrsena viskoznost: 0 ph: 7, 8 broj spermatozoida: 20x10na9 /l a) deo pokretnih spermatozoida: 0, 55 deo u smeru pokretnih sperm. 0, 40 deo u mestu pokretnih sperm. 0, 15 b) deo nepokretnih spermatozoida 0, 45 c) stepen pokretljivosti: 3 prisutnost aglutinacije: nema fruktoza u ejakulatu: pozitivna napomena: procenat normalnih spermatozoida 60% procenat patoloskih spermatozoida 40% 15-20 leukocita u svakom vidnom polju da li supruga moze ostati u drugom stanju prirodnim putem s obzirom na ovakav spermogram?

    Odgovoreno: 11. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram vam je dobar obzirom na infekciju koju imate
      /nalaz velikog broja leukocita /.
      potrebno je da tragate za infekcijom i vi a i supruga/urinokulture, brisevi. . . /.
      oplodnja je sasvim moguca prirodnim putem sa ovakvim
      vrednostima spermograma.