Postovani, pre tri godina imao sam operacija stenoza na ureter, iz bolnica sam dobio intrahospitalna bakterija klebsiella pneumoniae aerogenes. Primao sam terapija antibiotike iz antibiogram (amikacin, amoxiclav, imipenem, gentamicin, citeral, lindacin) isto tako pijem prasak iz anglije d-mannose, urostim, imunoboro uro, rowatinex kao i cajevi uvin, brusnica. Terapija nije mi pomogla, tako da jos uvjek imam ova bakterija. Dali mozete bilo kako da mi pomozite, ocekujem vas odgovor. Unapred hvala vam puno. Pozdrav iz makedonije.

    Odgovoreno: 10. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Napisali ste stenozu uretera? To je kanal od bubrega do besike. Postoji stenoza i uretre.
      nadam se da niste pogresili. U svakom slucaju je vrlo vazno da povremeno kontrolisete
      operisanu stenozu, koja moze biti stalni izvor infekcije klebsijelom pneumoniae aerogenes.
      ova bakterija cesto daje infekcije urinarnog trakta koje se odlikuju teskim lecenjem i
      cestim recidivima. Uglavnom je to bolnicka infekcija ali obicno kod imunodeficijentnih osoba.
      ne treba preterivati sa antibioticima kod ove infekcije. Ja bih vam predlozio pravilnom ishranom,
      fitopreparatima i uzimanjem velikih kolicina vode da jacate imunitet.
      od fitopreparata ja preferiram preparate cvinternational. U obzir bi dosli paraproteks, acidofilus, omega 3 i oxymax.
      za vise na www. Calivita-srb. Com ili se javite na moj e mail: bocokic@gmail. Com