Suprug i ja smo zbog steriliteta uradili antispermatozoidna antitela u krvi. Moj nalaz je 5. 9, a njegov 36. 8 (ref. Vred. Negativan<14, pozitivan>20) . Spermogram mu je zadovoljavajući: 4ml, broj 50 miliona/mm3, ukupno pokretnih 54% , ali ima 6-8 le i enterococ u spermokulturi. Kako lečiti antitela? Hvala

    Odgovoreno: 11. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Dobra stvar je sto su asa nadjena samo kod supruga.
      postoji vise protokola imunomodulatorne terapije.
      kod nas se najvise daje alfa d3 vitamin sa ili bez deksametazona. Ja licno ne volim davati dexamethason /kortizonski preparat/zbog njegovih sporednih dejstava.
      obicno preporucujem strongbones plus/calcijum-magnesijum-alfa d3/,
      omega 3 /nezasicene masne kiseline/, probiobalance/probiotik/ i sirup polinesian noni
      u trajanju od 3 do 6 meseci a sa kontrolom asa na mesec dana i spermograma na tri meseca.
      druga vam je mogucnost da se obratite centrima za vto, pa da vidite sta oni predlazu.
      za terapiju prirodnim preparatima www. Calivita-srb. Com