Postovani, nakon uretralnog brisa dobio sam sledeci nalaz: streptococcus pneumoniae (mali porast) antibiogram penicillin g s ampicilin s amoxicillin-clavul s cefaclor s erithromycin s ciprofloxacin i chloramphenicol s trimeth. -sulfat r s-osetljiv, i-slabo osetljiv, r-neosetljiv takodje, radio sam spermogram sa sledecim rezultatima: volumen 4. 0, ph 7. 8, br. Spermatozoida 128. 0, pokretni 0. 56, slabo pokretni 0. 24, nepokretni 0. 20, normalni oblik 0. 74, patoloski oblik 0. 26, bez leukocita, eritrocita i epitelnih celija, fruktoza pozitivna, aglutinacija negativna sto se tice spermograma, zanima me da li je to dobra slika, a sto se tice uretralnog brisa, zanima me kakav tretman zahteva porast streptokoka. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 11. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Za streptococus pneumoniae uzmite deset dana antibiotik/amoksiklav
      ako niste osetljivi na penicilin /. Bilo bi dobro da ga uzimate sa
      acidophilus with psyllium /lactobacilus acidophilus/.
      www. Calivitadp. Com
      spermogram je normalan.