Postovani, imam 45 g. Operisao sam diskus herniju pre 5 godina i problemi oko ucestalog nagona za mokrenjem su nestali, i sve teskoce koje sam imao vezano za istu. U nazad godinu dana sam u stabilnoj vezi sa devojkom, redovno imamo odnose, mozda malo slobodnije ali uz primenu higijene. Posle izvesnog vremena se partnerka pozalila na povecanu temperaturu u visini 37 sa1 do 37 sa5, u varirajucem periodu dana gde se temp. Manifestovala i 36 stepeni. Ona ima 39 g. I jedinu bolest na koju se zalila do sad i ima dijagnozu za pojavu kamenja u zucnoj kesi. Naknadnim pregledom lab. Analiza krvi i mokrace na more bakterija, nisu pronadjene vrednosti koje bi bile uzrocnik njene temp. Predlog njenog ginekologa da i ja kao stalni partner uradim iste analize sam prihvatio krajnje normalnim i naravno to obavio. Poslednji u nizu pregled bris uretre-chlamydia trachomatis uradjen u institutu "dr milan jovanovic batut" jeste negativan, medjutim bris uretre ureaplasma urea lyticum je pozitivan u broju vecem od 100 000 ccu u ml. Iako su mi svi ostali nalazi negativni, spermokultura, urin, i da ne nabrajam, ova me cinjenica iznenadila, te vas molim da mi objasnite o cemu se radi i na koji nacin se ova vrednost moze regulisati. Naravno da nemam apsolutno nikakvih problema kako sa aspekta polne moci tako ni sa ucestalim mokrenjem. Sa postovanjem, zabrinuti pacijent. . .

    Odgovoreno: 10. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Micoplasma hominis i ureaplasma urealithicum su dve mikoplazme koje se
      prenose polnim putem i zive na sluzokozi urogenitalnog trakta zene i muskarca.
      nalaz ureaplasme kod vas iziskuje lecenje i vas i partnetke bez obzira sto kod nje nije
      izolovana. Predlazem da uzimate hemomicin 5 dana a zatim visiren deset dana.
      uz ove antibiotike uzimajte obavezno acidofillus caps u trajanju od dva tri meseca.
      posle antibiotika predlazem i tab. Paraproteks u toku dva tri meseca.
      www. Calivita-srb. Com