Postovani, 9. 03. 2010 sam uradila test urino kulture, i utvrdjeno je da imam eserihiju koli, u 1ml urina izolovano je >100 000 cfu. Pila sam palitreks 10-ak dana. Jedine simptome koje sam imala to su nelagodan osecaj pri mokrenju, tj pred kraj mokrenja. Ali ubrzo je nestao. Nakon toga, 1. 04. 2010. Ponovila sam test urino kulture i utvrdjeno je da imam 10 000 000 cfu/ml. Lekar mi je rekao da nije za injekcije i prepisao mi baktrim. Nemam nikakvih simtoma, ne javlja se peckanje, bol, niti temperatura, a takodje ni ne mokrim preterano cesto. Zanima me da li je moguce da test urino kulture nije u potpunosti tacan jer sam imala seksualne odnose vece pre davanja urina na proveru. Izgleda mi kao prevelika razlika izmedju prve i druge provere. Takodje me zanima da li eserihija koli moze da negativno utice na redovnost menstruacije?

    Odgovoreno: 09. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Test je tacan. Tako je obicno kod infekcije eserihijom coli koja je jako rezistentna
      i cesto je ne mozemo izleciti.
      sigurno da utice na opste stanje organizma, ali ne verujem da ima
      uticaja na redovnost menstruacije koja je pod hormonalnom kontrolom.
      vama predlazem uzimanje biljnih preparata za jacanje imuniteta, a antibiotike samo
      kod povisene temperature i loseg opsteg stanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #58543

    • Postovani, imam 15godina i prije 20dana mi je ustanovljena eserihija koli. Jedini simptom je bio peckanje mi kraju male nuzde, pila sam antibiotike nedelju dana i pijem kapi od origana i prestalo je peckanje. Ovih dana trebam da opet uradim test za eferihiju medjutim mene interesuje moze li eserihija da utice na menstruaciju posto mi kasni 6dana. Ranije mi se desavalo da mi kasni 2-3ali nikada ovoliko.