Rezultati spermograma koje sam radio ``niko mi nije reko da ne treba raditi test kada si prehladjen ili dr. `` su kako je reko zenin ginekolog ocajni! I reko je citiram `` ja u ovaj test ne verujem`` dobio sam uput na sudsku medicinu da opet uradim spermogram. Nsam u finansiskoj situaciji da idem do nisa ili beograda pa vas molim da mi odgovorite koliko zdravstveno stanje `` prehlada upala grla i dr moze da utice na rezultat spermograma? Unapred veoma zahvalan aca!

    Odgovoreno: 09. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Nisam ubedjen da je trenutna prehlada mogla uticati na spermogram
      iz razloga sto sazrevanje spermatozoida-spermatogeneza traje tri meseca.
      u prevodu -spermatozoid koji danas pocne da se formira bude
      ejakuliran tek za tri meseca.