Imam 22 godine, zaposlen sam, nisam hronicni bolesnik i nisam imao nikakve operacije. Nikad se nisam bavio ikakvim sportom. Oduvek sam bio "najzgoljaviji" gde god da odem, nisam ni nesto visok (oko 173cm) , imam 58kg, glas mi nije dubok i onako muski sto bi se reklo, vec nezan i ponekad podseca na zenski. Ni brada mi nije nesto jaka niti gusta, retka je i malo je ima, sporo raste, a sto se maljavosti tice. . . Ni tu nista. Imam dlake gde ih svako ima, ali ne po grudima niti po stomaku recimo, a one po rukama i nogama nisu jake. Od pre godinu dana poceo sam da se osecam iscrpljeno i umorno. Koliko god da spavam ne mogu da se naspavam. Postao sam pomalo depresivan, smoren, nemam volje nizacim. Nemam snagu, nemam volju, nisam izdrzlljiv kao ranije, imam problema sa raspolozenjem, cak sam i na poslu poceo da zabusavam. Ja mislim da je u pitanju manjak testosterona, jos se nisam testirao ali nameravam. Cudno mi je sto ovako mlad prolazim kroz to jer to obicno dobijaju muskarci preko 30 i 40. Problema sa erekcijom nemam, mada jesam primetio da sam poceo da imam problema sa ejakulacijom. Mislim, samo dolezenje do nje. Takodje sam manje izdrzljiv i brze se umorim. Svi ovi simptomi su poceli pre oko godinu dana i samo se pogorsavaju. Na levom testisu imam varikocelu (prosirene vene) ali to imam godinama, ne smeta mi niti utice na plodnost. Uradio sam spermogram. Ne znam da li to u mom slucaju ima veze sa testosteronom i ako ima zasto depresija i umor nisu poceli ranije, kao recimo kada sam otkrio da imam varikocele? Da li je moguce da se tek sada ispoljavaju "psihicki" simptomi? Ja sam oduvek izgledao nerazvijeno, a i dalje izgledam kao da imam 16 godina. Sta vi mislite? Jel su depresija i umor nekako povezani sa mojom nerazvijenoscu? Da li bi to mogao da bude manjak testosterona? Hvala vam puno! P. S. Izvinite da dugoj poruci. Ne znam kome da se obratim. . .

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Testosteron uvek mozete da proverite a uradite i antitela na cmv i adeno virus.
      varikocela nije uzrok problema koje opisujete.
      predlazem vam da odmah pocnete da uzimate sirup polinesian noni, omega 3 kapsule
      i vitalman tab.
      www. Calivita-srb. Com