Postovani doktore, molim vas da mi sto pre odgovorite na pitanje. Mom muzu su pri analizi mokrace pronadjene dosta stapicaste bakterije i svi mrtvi spermatozoidi. Posto urinokulturu moze da radi tek za 2-3 dana, a mi smo jako zabrinuti, molimo vas da nam malo pojasnite sta mislite o cemu se ovde radi, da li se to leci i da li zbog ovoga postoji mogucnost da mi necemo moci da imamo decu???

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Prilikom mikroskopskog pregleda mokrace, u sedimentu
      se cesto vide bakterije a takodjer i spermatozoidi, narocito ako je
      nekoliko sati pre mokrenja doslo do ejakulacije.
      to se moze smatrati za normalan nalaz.
      urinokultura ce pokazati da li ima, koliko i kojih bakterija u mokraci
      i da li ce trebati lecenje.