Postovani primetio sam da u zadnje 3-4 nedelje prilikom masturbacije, desni testis ostaje u normalnom polozaju, a levi se uvlaci ka stomak jedno 4-5 cm. . . Takodje ako se ne uvece onda pravi oscilacije u pokretima od normalnog polozaja do 5 cm ka stomaku i nazad prema normalnom polozaju. . . O cemu bi moglo biti rec hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Radi se o refleksnoj kontrakciji jednog misica koji polazi od preponskog ligamenta
      i ide do testisa/m. Cremaster testis/. On pri kontrakciji podize testis. Najcesce se to desava
      pri masturbaciji ali i pri erekciji, narocito u snu. Cesto je to mehanizam torzije testisa.
      ako se kod vas ti pokreti testisa budu ponavljali, onda se javite urologu.