Poštovani, imam 35 god. I pre 6 godina mi je pronađena varicocela na levom testisu. Išao sam na termoviziju i rečeno mi je da sam kandidat za operaciju. Žena je ubrzo posle toga ostala u drugom stanju ali sada bi smo još jedno dete ali ne ide. Da li je moguće da se varicocela jos više proširila i interesuje me da li od varicocele mogu da nastupe neke ozbiljnije bolesti? Ja se jako plašim operacije pa me zanima da li postoji bilo kakav drugi vid terapije? Hvala!

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Posaljite mi spermogram da vidim. Ako je on u redu operacija i ne mora, ali ako
      nije dobar, a hocete porod onda mora operacija. Operacija je rutinska i laka.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #58400

    • Molim za komentar spermograma zapremina: 3, 5 mll ph 8, 0 likvefakcija 60 min viskoznost (+++) spermatozoidi 23. 000. 000 n>15. 000. 000 ukupno spermatozoida 80, 500. 000 n>39. 000. 000 leukociti: 200. 000/ml n<1. 000. 000 aglutinacija na gr. <10gr1, 10-50gr2, >50gr3,% 100gr4 morfologija broj 100 normalni rad% 2 anormalni rad% 98 defekt glave% 56 defekt vrata% 27 defekt repa% 15 takodje pravljen je test varicocela pa me zanima dali moj supruk ima varicocelu leva strana ii-iii desna i dragi moji dali je moguca prirodna trudnoca inace imala sam dva negativna in vitra. Hvala vam neizmerno na odgovoru.