Postovani doktore, vec mesec i po dana imam probleme sa ucestalim mokrenjem. Sve moguce pregrage kao i ultrazvuk abdomena su bili u redu. Lekar kod kojeg sam bio kaze da je u pitanju hronicni prostatis. Jedino mi je pronadjena gljivica candida spicies. Da li ona moze biti uzrok nagona na mokrenje. Takodje, osecam da se nagon na mokrenje pojacava nakon obavjanja velike nuzde. Zasto se to desava, bio bih vam zahvalan na odgovoru. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 07. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Moguce je da tegobe imate od kandidijaze.
      ako sadrzaj debelog creva prodje pored povecane prostate, onda je
      normalno da se to reperkutuje i na mokrenje.
      za kandidu vam predlazem biljne preparate koji mogu duze da se piju bez opasnosti.