Postovani, vec 2 god. Pokusavamo dobiti bebu, ali bezuspesno. Moj suprug je uradio spermogram i spermokulturu, pa me interesuje da li je u redu: zapremina 3, 8 (> 2, 0) ml likvefakcija uredna viskozitet uredan ph vrednost 7, 4 (>7, 2) koncentracija 124 x 10* (>20 x 0*6/ml) ukupan broj 471 x 10* (>40 x 10*6/ml) leukociti 3 x 10*6 (<1 x 10*6/ml) motilitet a 51 (>25% ) b 28 a + b 79 (> 50% ) c 13 d 8 ovalne forme 35 (>15)% akrozomski defect 11% vakuolizirane 7% mikrocefalicne 8 makrocefalicne 6 amorfne 12 tapering 5 anomalije vrata 6 anomalije repa 10 spermokultura je u redu. . .

    Odgovoreno: 07. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Povisen je broj spermatozoida i postoji infekcija, verovatno prostate.
      potrebno je da sprovedete ispitivanja u pravcu detekcije infekcije i potom
      njenog lecenja. Nalaz spermokulture je uredan, ali to ne znaci da nema infekcije.
      neka se urade i svi brisevi uretre, ukljucujuci i hlamidiju i mikoplazme.
      uradite i vi vaginalne i cervikalne briseve, kao i hlamidiju i mikoplazme.
      predlozio bi lecenje fitopreparatima. Ako ste zainteresovani vi se javite
      uz obavezno pozivanje na broj ovog pitanje.