Broj protokola vrsta uzorka kakav pregled se izolovano testirani antibiotici antibiogram streptococcus β haemolyticus grb penicilin g s ampicilin s cefaleksin s tetraciklin r trimetoprim + sulfa r ciprofloksacin r cefprozil s veliki broj. Direktni preparat: epitelne ćelije. Legenda za tumacenje antibiograma: s - senzitivan (osetljiv) , i - intermedijaran, r - rezistentan dobar dan, radio sam bris i nasli mi ovu baktreiju. Sta bi trebao da pijem posto je veci broj? Pravim sete sa suprugom pa me zanima da li je prenosljivo i da li moze da utice na dete? I supruga je radila bris, kod nje nisu nista pronasli. Hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Radili ste bris cega?
      beta hemoliticki streptokok je patogena bakterija koja najcesce naseljava zdrelo, ali se moze
      naci i na drugom mestu. Kao i svaka infekcija moze delovati na spermatogenezu. Lecite je ampicilinom.