Poštovani, moj problem je vezan za plodnost odnosno loš spermogram tako da supruga nikako ne može ostati u drugom stanju (pokušavamo oko 2 godine) . Moja dijagnoza je astenospermija- smanjena progresivna pokretljivost (najbolji rezultat je 10% ) . Ukupna pokretljivost varira između 40 i 55% , normalnih formi u granicama, bez leukocita. Nikada nisam imao problema sa venama na testisima i bilo kakvim infekcijama (više puta rađene analize) , međutim pre oko 2 meseca prvi put nađena mi je hlamidija, urea i miko plazma u brisu uretre. Završio sam terapiju sa antibioticima. Inače imam i čest problem (već 10 godina) sa prostatitisom (osetljivost na hladno) i onda u mokraćnoj cevi osećam blago žarenje kod mokrenja i posle odnosa, tup bol u donjem delu stomaka. Prostata je malo uvećana. Koristio sam razne vitamine i čajeve ali bez značajnog poboljšanja tegoba. Molim vas za savet kako poboljšati spermogram i da li ga je moguće dovesti u normalne granice obzirom na problem s prostatom? Da li je moguća asistirana oplodnja (inseminacija) supruge sa mojim rezultatima? Takođe bih zamolio za savet oko prostatitisa- kako se leči? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Cim ste bolovali od hronicnog prostatitisa, normalno je da imate to sto
      imate u spermogramu.
      vasi nalazi omogucavaju vto.
      za lecenje hronicnog prostatitisa, a samim tim i poboljsanje spermograma,
      predlazem vam duzu upotrebu prirodnih biljnih preparata. Ja preferiram
      preparate iz programa cvinternational.