Postovani! Molim hitan odgovor. U spermokulturi i brisu uretre izolovana mi je bakterija streptococcus agalactiae. Po antibiogramu i savetu lekara sam pio visiren 10 dana i zmax. Posle 6 dana zmaxa pocelo ja ponovo peckanje. Ne znam sta da preduzmem jer sada ne mogu jos da izvadim laboratoriju posto sam pod lekovima a bojim se da ce mi se stanje pogorsati za 10 dana kada dodje vreme za laboratoriju. Po antibiogramu ni jedan od lekova nije rezistentan. Da li da pocnem neki novi antibiotik eritromicin, panklav, ciprocinal ili? Unapred zahvalan djordje vukovic, novi sad

    Odgovoreno: 30. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Str. Agalactiae kod odraslih je normalan stanovnik debelog creva.
      kod popustanja odbranbenih snaga organizma ova bakterija moze naseliti
      sluzokozu urogenitalnog trakta i zucnih puteva.
      vi ste dovoljno dugo uzimali antibiotike, tako da vam ja ne predlazem
      vise nikakvo uzimanje antibiotika.
      mozete uzimati biljne preparate za jacanje imuniteta/omega 3, paraproteks,
      probiobalance/.