Postovani doktore, zbog tegoba koje imam (d. G. Uretroprostatitis) radio sam bris uretre, spermokulturu i urino kulturu. Nalaz je sledeci: urin i sperma nalaz "sterilno", a bris uretre: chlamydiae -negativan a mycoplasmae hominis-pozitivan>10/4 i ureaplasmae urealiticum-pozitivan<10/4. Po a. B. Ofloxacin, norfloxacin, doxycycline i minocycline senzitivni. Doktor mi je prepisao sledecu terapiju, visiren 2x1 dve nedelje, dovicin 2x1 pet dana i nofocin 3x1 deset dana ono sto me buni je sto u upustvu za upotrebu visirena pise da jemycoplasmae promenjivo osetljiva na ofloksacin a da je ureaplasma rezistentna na ofloksacin. Molim vas da mi odgovorite da li je terapija koju sam dobio adekvatna a ako ne sta mi vi preporucujete? Inace necu poceti sa terapijom dok ne dobijem vas odgovor. Zahvalan, aleksandar.

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je po antibiogramu tako kako ste napisali, onda vam je vas doktor
      dobro napisao terapiju. Istu terapiju treba da sprovodi i partnerka. Za vreme lecenja
      odnosi sa zastitom.
      ja bih vam predlozio da pored ovolikih antibiotika obavezno
      uzmete i kaps. Acidoffilus.
      www. Calivita-srb. Com