Smetnje su se javile prvi put 2005. Kada sam dobio auto-imunu bolest morbis duhring u vidu oticanja penisa u korenu i javljanja mlečno belih tačaka na glansu. Ove promene su brzo nestale nakon uzimanja dapsona (imunosuprsiva koji je deo terapije morbis duhringa) . Slične promene su se javile u oktobru prošle, 2009. Počelo je kao veća mlečno-bela tačka na sredini ruba glansa. Ono što je dermatovenerolog nazvao žlezdicama ispod ruba glansa se uvećalo u obimu i broju i bilo je praćeno mlečno-belim flekicama po celoj donjoj strani glansa, najčešće tamo gde se zadržavao ejakulat i/ili mokraća. Primenio sam terapiju koju mi je dermatovenerolog prepisao za balanopostitis – dactanol krem i održavanje higijene phenocid liquidom. Kako terapija nije dala nikakve rezultate već samo sušenje sluzokože glansa, dermatovenerolog mi je savetovao da mažem triderm i dolazio sam na 2-3 terapije tečnim azotom. Tako je nestala većina promena na glansu, ali je ostao ožiljak na njihovom mestu. Pošto sam sve vreme imao osećaj peckanja na vrhu glansa nakon mokrenja, a još jače peckanje unutar uretre nakon ejakuliranja, dermatovenerolog je zatražio da uradim sedimentaciju urina, na osnovu čega mi je prepisao 2 kutije ciprocinala bez rađenja antibiograma. Kako je nalaz sedimentacije ponovljen sa slabim poboljšanjem, on me je uputio urologu, kao i da u međuvremenu radim bris glansa, uretre, urinokulturu i test na grupu chlamidia, microplasma i ureaplasma. Briseve i test sam radio 2 nedelje nakon ispijanja antibiotika kako mi ne bi uticali na nalaze. Serološki nalaz na grupu chlamidia, microplasma i ureaplasma je bio negativan. Bris glansa i uretre je kazao da patogene klice nisu nađene. Urinokultura je kazala da su zasejane podloge ostale sterilne. Urologu sam se požalio na smetnje koje traju već nekoliko zima, da često mokrim, čak se i noću budim nekoliko puta. Retko imam bolove u ledjima i ponekad se javi mučnina u donjem delu stomaka. Uz sve to, vizuelne promene na glansu se jave ponekad i sada, ali manje nego ranije. Sprovodio sam terapiju uredno tokom 3 nedelje: tamsol kapsula, 1 na dan posle doručka i detrusitol tableta pre podne. Pošto proxana kao dijetetski dodatak iskrani sadrži gluten, supstancu koju ne smem da unosim zbog svog autoimunog oboljenja, uzimao sam preparat sličnog sastava bez glutena (prostenal) prema uputstvu – jednu kapsulu dnevno u toku obroka (ručka) . Uradio sam i spermogram nakon 8 dana apstinencije (savetovali su me da bude najmanje 5 dana) . Recite mi ako treba da prekucam rezultate spermograma. Ono na šta ja mogu da vam se požalim jeste da ja sve slabije ejakuliram i da se u poslednjih nedelju dana javilo i potpuno odsustvo sperme nakon svršavanja. Nakon svršavanja, javlja se osećaj vreline i gorenja unutar uretre, pomešan sa peckanjem i svrabom unutar glansa. Istovremeno imam ocećaj da je predeo između rektuma i testisa upaljen i bridi. Koža skrotuma me tada svrbi intenzivno, a unutar testisa se javi peckanje koje mogu jedino da poredim sa elektricitetom, ma kako to zvučalo. Od kada pijem lekove koji su mi prepisani, dosta manje osećam mučninu u predelu donjeg stomaka, ali je mokrenje i dalje često. Doktorka iz higijenskog zavoda je predložila da uradim i spermokulturu i nađena mi je escherichia coli. Šta mi je sada činiti?

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ako ste iz beograda, novog sada ili nisa uradite mikroskopski pregled
      krvi/darkfield mikroskop/ gde ce u zavisnosti od nalaza da vam ordiniraju
      fitopreparate.
      ako niste u mogucnosti da uradite predlozeni pregled, onda pocnite da
      uzimate paraproteka, acidofilus, omega 3 i oregano kapi.
      mozete me kontaktirati za vise informacija.