Zanima me sta je to elektrostimulacija besike i koliko dugo je potrebno da se primenjuje? Da li je elektrostimulacija besike preporucljiva i za mlade osobe ukoliko imaju problem cestog mokrenja?

    Odgovoreno: 27. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Elektrostimulacija misica karlicnog dna je fizikalna procedura koja se sprovodi
      kod zena sa poremecenom statikom karlicnih organa zbog slabosti misica karlice.
      ova slabost najcesce nastaje posle porodjaja i u menopauzi zbog nedostatka
      hormona estrogena koji daje tonus misicima karlice ali moze nastati i kod svih stanja
      povecanog intraabdominalnog pritiska/kasalj, obstipacija. . /.
      najcesce bolesti su cistocela i stress incontinencija koje iziskuju ovu proceduru.
      stanja besike izazvana infekcijom sa cestim mokrenjem ne iziskuju ovu proceduru.
      koliko ce tretmana biti potrebno zavisi od stanja poremecaja mokrenja.