Postovani doktore. Molim za jedan savet. Imam gardnerelu vaginlis, lecio sam je vec vise puta i uvek se vrati posle terapije za nekih (7 dana) . Molim vas da mi preporucite terapiju koja ce me u potpunosti izleciti. Unapred zahvalan. Pozdrav

    Odgovoreno: 27. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Gardnella vaginalis je gram negativna bakterija koja je normalni
      stanovnik debelog creva i materice. U stresnim situacijama, cestim promenama
      partnera, pri poremecaju normalne flore, kod zena dolazi do preteranog razmnozavanja ove
      bakterije-nastaje kolpitis i tada pri odnosu nastaje infekcija i muskarca gardnellom.
      leci se metronidazolom/orvagylom/. I to oba partnera. Odnosi su sa zastitom. Cesto
      je i klindamicin efikasan kod ove infekcije.
      ja posle ove terapije mojim pacijentima predlazem tab. Paraproteks i tab. Probiobalance
      u trajanju od najmanje 3 meseca/to su biljni, prirodni preparati/.
      za vise www. Calivita-srb. Com