Postovani doktore, ja i supruga vec godinu ipo dana pokusavamo da dobijemo bebu, pa smo kako nam nije poslo za rukom obavili neke pocetne preglede, pa bih vas zamolio da mi protumacite moj spermogram, kao i da mi date savet kako da ga popravim? Volumen3, 2 ph7, 8 viskoznost normalna, likvefakcija 15min, spermatozoida 175, 0/ ml, spermatozoida 560, 0 / vol, zivih spermatozoida 50% , nezivih 50% , progresivnih brzo 25% , progresivni sporo 15% , neprogresivno6% , nepokretni 54% , normalne formje 0, 46, abnormalne forme 0, 54, inicijalna fruktoza prisutna.

    Odgovoreno: 25. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Mnogo je bolje kada mi se posalje obrazac spermograma nego kada mi posaljete vas
      komentar. Iz vaseg pitanja neznam koliki je broj spermatozoida. Ispada
      175 miliona u ml. Ostalo je dobro/pokretljivost i morfologija/.
      mozete uzeti malo biljnih preparata: vitalman, omega 3, ac zymes, caps. Polinesian noni.
      www. Calivita-srb. Com