Postovana gospodo dok tori. Vec 2o god imamo neizmenicne urinarne infekcije ja i moja supruga. Ne koristimo prezervative i ne koristimo zajednicki istu terapiju. Niti istovremeno dajemo urino briseve. Vec 15 god smo sterilni. Supruga ima skraceni menstrualni ciklus na jedno 15 dana. Pre toga obvezan svrab. Ja imam nocu nekontrolisane nevoljne fizioloske erakcije. Inace pre 8 god imao sam pozitivan nalaz na uroplazmu i redovno neke stafilo i druge koke. Nekako sam se iscupao sumomedom. Inace u meduvremenu radim cesto ul. Zvuk utvrdjen mi je prostatolit u prostati, ona je u granicama normale urotroskopijom utvrdjeno je uvecanje beshike, upala besike. Gotovo redovno dijagnoza glasi epidemititis. Sada na zadnjim analizama krvna slika je komplet ispravna. Nalazi u mokraci ispravni ali uretralni bris je pozitivan na staphilococus aurelis i ch lamidiju tralhomatis. Pod terapijom sam diksociklinom 1o dana po dve tablete. Moje pitanje glasi. . . Sobzirom da sam 20 god pod stalnim terapijama i prehladama urinarnog trakta, da sam uvek pun nekih bakterija i virusa. Da stalno gutam antibiotike i cajeve. Dalije moguce da smo trajno sterilni i da na simptome nocnih erakcija mogu uticati urino plazma, eserihija coli, stapilokoka, i hlamidija,

    Odgovoreno: 27. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Nemozete nekontrolisano uzimati lekove, narocito ne antibiotioke.
      drugo, kada pocnete vi neko lecenje, onda mora i supruga. Za to vreme
      su odnosi sa zastitom, inace ce te infekciju neprestano "valjati" u krug.
      supruga neka se javi ginekologu i vidite sta se tu moze uraditi.
      ako budete samo sedeli kuci, onda nema nista od poroda.
      mozete me pozvati na moj e mail, ako vam nesto treba razjasniti uz
      obavezni poziv na broj i datum ovog pitanja.