Postovani, zeleo bih da mi pojasnite sledece rezultate spermograma. Boja: belo - siva kolicina: 7, 8 likvefakcija: pozitivna posle 30 minuta ph: 7, 8 fruktoza: negativno motlitet pokretni: ~ 60% na vidnom mikroskopskom polju nepokretni: ~ 40% na vidnom mikroskopskom polju leukociti: 6-8 na vidnom mikroskopskom polju eritrociti: negativno epitelne celije: 1. 2 na vidnom mikroskopskom polju hvala unapred!

    Odgovoreno: 25. 03. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu nema nista o morfologiji spermatozoida.
      inace pokretljivost je dobra, a leukociti su znak infekcije za kojom treba da tragate.