Postovanje ja sam 41 godina, zena je 35 godina imam devojcicu 10 godina, a vec godinu dana zelimo jos jedno dete, ali nema rezultate. Ja bi vas molio da mi preporucujete zato sto ja imam mnogo poverenje na vas evo spermogram: volum1. 5ml, broj spermatozoida1. 5 mil / ml; motalitet (% ): 40;% (+4) napredovanje: ---;% (+ 3) napredak: 30;% (+2) napredak: 10;% (+1) fiksna: 60 te su rezultate. Testisa na obe strane homogena, bez promena u bilateralnim volumen nodale norme. St. Loc. Genital: spoljni genitalje odgovarajuće starosti i fizičkog razvoja, konzistenca me je ostavila malo omekša. Dg: parvo-oligoasthenozoospermia. Ja sam zabrinuti, molimo vas da li postoji unapređenje ovog. Da li bi mogao da mi objasnite sta da radim. Sve najlepse sokol

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumeo broj spermatozoida je smanjen kao i pokretljivost,
      ali nigde niste naveli kakva je forma -oblik spermatozoida sto je takodjer
      vrlo vazan podatak.
      predlazem da spermogram sledeci uradite u nekoj drugoj laboratoriji, pa
      da se javite sa njim.