Postovani doktore, mozete li da mi protumacite suprugov spremogram? Volumen 3, 2 ph 7, 8 likvefakcija 15 spermatozoida / ml 175, 000000 spermatoziuda / v 560, 000000 leukocita nema okruglih celija nema zivih spermatozoida 50% nezivih 50% progresivno brzo 25% progesivno sporo 15% neprogresivni 6% nepokretni 54% morfologija normalne forme 0, 46 abnormalne 0, 54 glave mala0, 04 izduzena 0, 01 vrata citoplazmatski ostatak 0, 20 angulacija 0, 04 repa uvrnut 0, 25

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Vrlo je tesko tumaciti vase komentarisane spermograme. Mnogo je bolje
      kada posaljete nalaz bez komentara.
      ako sam dobro razumeo kod vaseg supruga postoji polispermija-
      povecan broj spermatozoida i nesto manji procenat pokretljivih i
      spermatozoida normalnog oblika.
      predlazem da kroz izvesno vreme suprug ponovi spermogram.