Postovani, kako nakon godinu dana moja supruga nije uspela da zatrudni odlucili smo da napravimo osnovne pretrage i ya pocetak moj spermogram iygleda ovako: apstinencija 5, vol. Ejakulata 1. 8 (ali moram reci da je kolicina u ovom slucaju bitno manja nego sto je to obicno slucaj pri normalnim odnosima) ph 7, 6 likvefakcija 30 min, konzistencija normalna, br. Spermatozoida/ml 54, 0; ukupan br. 97, 2 progresivno pokretnih a) 0. 19 b) 0. 22 pokretnih 0. 22, nepokretnih 0. 37, leukociti 0. 53, ost. Celije 6. 93, vitalnost 0. 64, hipoosmotski test 0. 69 morfologija sper.: normalni oblici 0. 43, patoloski oblici 0. 57 zamolio bih pored tumacenja, ako bi mogli dobiti i neku sugestiju za preduzimanje daljih koraka i ev. Terapije.

    Odgovoreno: 25. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Vas spermogram je skoro dobar. Ako niste uradite bris uretre na
      bakterije, gljivice, hlamidiju i mikoplazme.
      mozete poceti sa terapijom suplemenata paraproteks, probiobalance,
      omega 3 i oxymax.
      rezultate mi dostavite izvorno a ne vas komentar uz poziv na ovo pitanje.
      moj e mail: bocokic@gmail. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #57219