Molio bih da mi protumacite nalaz; zapremina4, 9ml izgled belicast p. H8; br sperm. 180000000; pokretnih sperm. Posle30min 30% slabo pokretnih10% nepokretnih60% . Takav nalaz je vec godinama, inace sam pusac i moglo bi se reci pomalo nervozan. Na koji nacin bih mogao da popravim rezultate. Ako mozete da mi preporucite neki lek koji bih mogao da kupim u italiji.

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu je procenat pokretljivih spermatozoida nesto manji a
      morfologija/forma/spermatozoida nije analizirana ili to niste prikazali.
      predlazem vam od lekova: proheedplus, paraproteks, ac zymes, omega 3,
      oxymax tri meseca pa ponovite spermogram ali u drugoj laboratoriji.
      posaljite nalaz spermograma bez vaseg komentara i uz poziv na broj
      i datum ovog pitanja.