Postovani
    bakterija enterococcus mi se pojavila na glavicu penisa vec nekoliko neseci je lecim raznim mastima i antibioticima delimicno su promene nestale ali jos uvek ih ima radio sam analize pise da je senzitivna na penicilin g i ampicilin pijem vec tri nedelje sinacilin da li mislite da je bolje da probam sa inekcijama? I da li je moguce da se nalayi u spermi?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Enterokok je cesto prisutan u mikroflori debelog creva gde
      se smatra normalnim stanovnikom. Enterokok je oportunisticka flora
      i obolenje izaziva kod ljudi sa oslabljenim imunitetom. Cesto kolonizuju
      faringealnu regiju.
      mozete uraditi urin i urinokulturu kao i spermokulturu.
      ako su nalazi negativni onda prekinite sa antibioticima. Uzimajte dosta tecnosti.
      predlazem vam sirup polinesian noni.
      www. Calivitadp. Com