Od 2006 godina postavljena je dijagnoza "st. Post haematuriam. Ureterocela 1 dex". . Nakon uradjene cistoskopie: kapacitet m. Beršike dobar. Urtreerocel desno veličine oko 3 cm sa punktiformnim orificijumom. Lekar je predložio operaciju (tur) a prethodo uraditi i. V. U kao i eho pregled i trus. Zanimame o kavkoj se vrsti bolesti radi i šta podrazumevaju pregledi koji treba da se urade pre hirurškog zahvata. Napominjem da je krvarenje oskudno i periodično na oko 3 do 4 meseca. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Urodjeno cisticno prosirenje zavrsnog dela uretera a kao posledica
      stenoze ureteralnog orificijuma/otvora uretera-mokracovoda u besici/.
      kod vas je otvor uretera u besiku tackast pa se zbog
      toga zavrsni deo uretera cisticno prosirio do 3 cm.
      urolog je predlozio da napravite kontrastno snimanje bubrega,
      uretera i besike kao i klasicni ultrazvuk pomenutih organa i
      transrektalnno ultrazvucno snimanje prostate kako bi se dijagnoza
      dopunila i potvrdila. Lecenje je endoskopsko elektroresekcijom ureterocele.