Najlepše vas molim za odgovor da li pseudomonas aeruginos pronadjena u spermi može vež duži vremenski period (2 godine) izazvati tegobe, bolove u testisima, utrnutost predela izmedju nogu i sl. S obzirom da ste naveli da je ova bakterija izrazito otporna da li je lečenje injekcijama preporučljivo. Zahvalan, predrag, hvala

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Pseudomonas aeruginosa je vrlo rezistentna bakterija i sigurno da vam izaziva
      sve opisane tegobe.
      mozete pokusati lecenje injekcijama ali iskljucivo po antibiogramu.
      pre bih vam predlozio dugotrajno lecenje suplementima.