Postovani, moj suprug je napravio spermogram, pa bih zelela da mi protumacite rezultate: boja: belo - siva kolicina: 7, 8 likvefakcija: pozitivna posle 30 minuta ph: 7, 8 fruktoza: negativan motlitet: pokretni: ~ 60% na vidnom mikroskopskom polju nepokretni: ~ 40% na vidnom mikroskopskom polju leukociti: 6-8 na vidnom mikroskopskom polju eritrociti: negativno epitelne celije: 1. 2 na vidnom mikroskopskom polju molim vas da mi sto pre odgovorite, unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Niste mi dali ni broj spermatozoida niti morfologiju/oblik/.
      procenat pokretljivih je dobar. Leukociti su znak infekcije.
      uraditi sve pretrage za mogucu infekciju i lecenje iste po
      nalazu.