Dobar dan poštovani. . . Htela sam da vas zamolim za odgovor na jedno pitanje -s uprug i ja pokušavamo da dobijemo potom. Već 15 meseci ali bezuspešno. Ja sam radila većinu nalaza i rezultati su bili u redu (hormoni u granicama normale, pratila folikum. I sve je ok.) , suprug je radio spermog. I imao je b. Sperm. 18, 0 (20-250) i urolog mu je dao da pije cink i vitamin e i da ponovi za 4 meseca, posle 4 meseca nalaz je isti tj. Broj sper. Je 17, 0 (20-250) i pojedine stav. Umanjenje ali ništa strašno-molim vas za savet i vaše mišljenje šta dalje.

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Spermogram nije samo broj spermatozoida. Neka suprug
      uradi korektan spermogram u nekoj vecoj laboratoriji. Da uradi i sva
      bakterioloska ispitivanja pa tek onda da se javite sa nalazima.