Postovani doktore, moj suprug ima 29 godina i dve i po godine smo u braku, tacno dve godine ne mozemo da postanemo roditelji, njegov zadnji spermogram je: broj spermatozoida u 1ml: 11. (ref. Vr. 20x106/v) posle 1h: aktivni 35% u mestu 10% nepokretni 55% viskoznost: slabo povisena volumen: 3_4 eritrociti: 1_2 dijagnoza mu je oligoathenospermia a prosle godine su mu nasli evc op varikocele levog testisa 4mm. Molim vas da mi kazete da li je ta vena velika i da li je potrebna operacija i koliko je ovaj spermogram los. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Obicno posle operacije varikocele se popravi i broj i procenat
      pokretljivih spermatozoida.
      neka suprug obavi i sve bakterioloske pretrage u smislu iskjucenja infekcije,
      a nije na odmet da uradi i antispermatozoidna antitela.