Vec oko godinu dana imam problem sa jutarnjim mokrenjem imam peckanje i nakon mokrenja nekih sat vremena bas neprijatan osecaj. Prvi rezultati urina 29. 5. 09 bili su boja tamno zuta, izgled malo zamucen pozitivni bilirubin i proteini. Sediment 60-70 le 2-4er malo bakterija dosta sluzi. U krvi su mi bile povecane transminaze s-alt gpt 125, s-ast got 49 i poslat sam kod interniste gde su me zadrzali uradjen je pregled i ostao sam da lezim uz uputnu dijagnozu laesio hepatis k75. 2 infectio tracti urinari n30. Dok sam bio u stacionaru uzimao sam hepa merc. Nakon par dana rezultati analize bili su: le4. 6x10*9/l. Lym 38. 8% mid 12% gran 49. 2% er 6. 48x10*12/l hgb 122g l hct 36. 6% tr 276x10*9/l se 2 fibr. 2. 1 g/l glu 4. 1mmol/l, chol3. 6mmol/l, tg 0. 47mmol/l ur 5. 1mmol/l got 40. 4ul/l gpt 78. 3ul/l ukupni bil 33. 7umol/l dir bil. 12. 4umol/l pregled urina. Bistar zut st 1025, ph5, 10-15 er, malo bakterija dosta sluzi. Kontrolni urin: bistar, tamno zut, st 1030 ph 6, 1-2 sveza er, 18-20le malo urata malo bakterija, dosta sluzi. Urinokult. Proteus mirabilis 5000/ml verovatna kontaminacija ab nije radjen. Eho abdomena: jetra lako hiperehogenije gradje, bez fokalnih promena u sebi. Promena u medioklavikularnoj liniji oko 145mm. Z. Kesa naormalne debljine zidova. Bez stranog sadrzaja. Pankreas se slabije vizualizuje zbog prisutnih gasova. Slezina lako voluminoznija kk promena oko 120mm. Oba bubrega normalne velicine, bezx staze, u levom se neiskljucuje mikrolitijaza. Dg laesio hepatis. Lab analize na otpustu: le 4. 1x10*9l, gra 58. 3% , lym 33. 4% mid 8. 3% er 6. 53x10*12l, hg 122g/l hct 37. 1% tr 288x10*9l, bil uk 21. 7umol/l, got 52. 8ul/l, gpt 85. 8ul/l pregled urina bistar, zut, st 1010 ph 6, 1-2 le, malo urata malo sluzi. Pacijent tokom hospit. Bio na simptomatskoj i supstitucionoj terapiji uz hepetoprotektiveve hepa merc 2x1 kesica otusta se u dobrom stanju uz savet da mastavi higijensko dijetski rezim. Zavrsna dijagnoza lesio hepatis k75. 2kontrola 14. 7. 2009 14. 7. 2009 rezultati got 20. 3 ul/l gpt 31. 0 ul/l. Urin zamucen zut st 1020 reakcija 6 leukociti dosta sluz dosta 16. 7. 2009 uradjen bris na hlamidije miko i urea plazme sve negativno. Ja sam posle svega povremeno osecao peckanje i malo jaci miris, ponekad i malo jace kao da izbacujem pesak takav osecaj i bas mi je neprijatno sve do danasnjeg dana imam te probleme 9. 3. 2010 javio sam se kod lekara opste prakse zbog tih simptoma i poslat sam na odeljenje venericnih bolesti poslat sam da uradim pregled urina: bistar zut st 1010 reakcija 7 leukociti 10-12 kristali malo urata malo ca oxalata sluz malo. Doktorka kaze da sumnja na pesak ali je rekla da ponovo uradim birs na hlamidije da bih bila sigurna mada odnose nisam imao prethodnih 4 meseca. Molim vas vash pogled na moju situaciju unapred zahvalan na odgovoru marko

    Odgovoreno: 19. 03. 2010.
    • Poštovani,
      U nekoliko navrata u sedimentu urina ste imali povecan broj leukocita sto je
      znak infekcije.
      predlazem vam da pijete vise tecnosti i da uzimate tab. Paraproteks, tab. Probiobalance
      i kaps. Omega 3 u toku 3 meseca.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #56414

    • sladjana marjanovic 11. 04. 2013.

      Molim vas recite mi dali ce samnom biti sve uredu imam 39 god operisana sam pre dve godine od tumora bubrega desnog odstranjen je sad imam ginekoloske probleme cesto moktim i imala sam krvarenje uradjena mi je eksperativna keretaza ali i dalje imam uvecan desni jajnik 40x30mm tumor marker mi je povecan 28, 4 roma index 15, 1 imam bakteriju u urino kulturi 5000 proteus pa me zanima dali mora operacija desnog jajnika i dali su rezultati losi puno hvala unapred