Postovani doktore, posle pojave blage iritaije na glansu pneisa i belih tackica (kao sitnih ugrusaka) i povremenog crvenila i ranica na kozici, (sto je proslo) uradio sam bris glansa i konstatovana mi je pojava streptococcus pneumoniae. Koje je dalje lecenje i da li postoji preporuka gde bih trebao da odem na pregled (ako je potreban) , bilo privatno ili u drzavnu ustanovu. . . Saljem nalaz i hvala unapred na sevatu!

    Odgovoreno: 18. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Streptococus pneumoniae obicno naseljava sluzokozu gornjih
      respiratornih puteva i izolacijom iz grla smatra se normalnim nalazom.
      ako se izoluje iz krvi, likvora, a u poslednje vreme sve vise i iz urina, onda
      se njegovo prisustvo u ovim sredinama racuna kao patolosko.
      vama predlazem po ab da uzmete visiren 2x1 deset dana a lokalno da
      koristite ulje kantariona.
      bilo bi dobro posle visirena i biljne preparate da koristite.