Molim vas za analizu spermograma ph 9. 0 volumen 2. 5 ml boja svjetlo zuta viskoznost 2 broj spermatozoida 64 (20x10 6 ml) broj spermatozoida u ejakulatu 160 progresivno pokretnih u pravcu 31% slabo pokretnih u pravcu 5% pokretni u mjestu 2% nepokretni 62% leukociti 1. 7 fruktoza 4. 8 bakterije: dosta 3-4 erc

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.
    • Poštovani,
      U ovom spermogramu je smanjen procenat pokretljivih spermatozoida,
      a analiza spermatozoida po obliku-formi nije prikazana. Leukociti i
      bakterije u spermogramu su znak infekcije.
      znaci, uraditi spermokulturu, urinokulturu, briseve uretre na bakterije, gljivice,
      hlamidiju i mikoplazme.
      lecenje posle dobijanja nalaza.
      sledeci spermogram uradite u drugoj laboratoriji.