Molim vas da mi odgovorite, dijagnoza mi je: stenosis urethrae. Pokušana je urethroskopija ali početni deo uretre nije prolazan za aparat. Imao sam pre 5 godina hirurski zahvat povodom istog problema, dva puta isao na bužiranje i ništa se nije poboljšalo. Da li bi trebalo da imam takav zahvat ponovo ili postoji neka druga opcija i koja? Unapred veliko hvala.

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ako je na samom otvoru-ulazu u kanal onda se to moze resiti ili operativno
      ili buziranjem-dilatacijom otvora. Otvor uretre se odrzava redovnim dilatacijama,
      na mesec-dva dana.
      veci je problem ako je suzenje u dubljem delu uretre.