Postovani doktore, molim vas za misljenje. Kod mog momka nalazi uretralnog brisa su sledeci: u analiziranom uzorku brisa, mikroskopskim pregledom, dif metodom, nađeno je oko 50 epitelnih ćelija a fluorescentnih telašaca nema. Hlamidija negativna. Mikroskopski pregled: epitelne ćelije i po koji leukocit kulturom: nakon inkubacije od 48h, patogene bakterije i gljivice iz roda kvasnica nisu iskultivisane. Iskultivisana je oskudna normalna uretralna flora. Kulturom: nakon inkubacije od 48h, mycoplasma hominis i ureaplasma urealyticum nisu iskultivisane. U spermogramu je naznačeno da: u svakom vidnom polju je nađeno 12-16 leukocita. Ph je 8. 0 a granice su 7. 2-8. 2. Stepen pokretljivosti je 2 a trebao bi da bude 3 i više prisutnost aglutinacije je >0. 10 a treba da ga nema ili da bude do 0. 10. Svi ostali parametri su u granicama. Bili bih vam zahvalni ako bi pogledali ove rezultate i dali nam vaše mišljenje. . Da li postoji nešto aralmantno ili ne. . . . I šta preporučujete da treba preduzeti, da li još neki testovi treba da se urade i slično. Moram da napomenem da ja imam escherihiju coli >100. 000 u urinu. Unapred sam vam zahvalna. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Dobro je sto u brisevima uretre vaseg momka nije nista izolovano.
      spermogram mi niste dobro prezentirali ali koliko sam razumeo,
      nadjeno je dosta leukocita, sto bi govorilo za infekciju genitalnih organa.
      treba uraditi obavezno spermokulturu a nalaz spermograma mi posaljite
      izvorno bez komentara.
      o eserihiji se informisite.