Postovani, htelasam da vaspitam moja beba ima 1 mesec i dr je ustanovio malu hidrokelu na desnom testisu, koliko je to opasno, zbog cega se javlja i dali moze da se povuce. Veliko vam hvala unapred molimo vas odgovorite mi.

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Urodjena hidrocela nastaje zbog toga sto kanal kroz koji se
      testis spusta u skrotalnu kesu iz trbuha potpuno ne obliterira,
      pa se tako tecnost gomila izmedju listova omotaca testisa.
      obicno se sama od sebe tecnost povuce za nekoliko meseci, maksimalno za
      godinu dana. Ako se do tada to ne desi, lecenje je operativno.