Postovani doktore, postawicu wam nekoliko pitanja u wezi upale besike kod odraslih. Moja majka ima welikih teskoca prilikom mokrenja i to traje wec duze wreme. Ona je pre godinu ipo dana imala operaciju i odstranjen joj je bubreg (lewi) ewo i dijagnoze_ c 67 tu vesicae urinariae st. Post tur tu ves, urin st. Post nephroureterectomiam i. Sin. Pp ca ureteris. . . Nakon tri meseca je imala operaciju besike jer su joj se widele promene u smislu tumora i to joj je odstranjeno, ali nakon swaka dwa meseca se pojawe opet te promene i prawe smetnje. Jaki bolowi pri mokrenju, cesto i nije obilno. Imala je eserihiju i izlecila je, posle toga enterokokus i sada ne znamo kako da se resi tih bolowa u predelu lewog hipohondrijuma konstantno su prisutni. Pila je ciprocinal, naturoplex, nimulid, pancef, inkontan i monural. Uradjen ultrazwuk abdomena, presla gastroloske, neuroloske i ginekoloske preglede. Kazu swe je ok? Uradjena cistoskopija besike i nema tragowa tumora. Interesuje me da li ti bolowi mogu da se jawljaju od strane priraslica na mestu gde je izwadjen bubreg, wase misljenje i sawet? Weliko hwala!!!!!

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Vasa majka je imala velike operacije koje su stres za organizam.
      drugo, ona je imala malignu bolest. Odbranbena sposobnost organizma
      je verovatno i smanjena. A uzimala je i dosta antibiotika.
      dobro je sto na cistoskopiji nema recidiva.
      mislim da bolovi nisu od priraslica.
      ja bih vasoj majci predlozio suplemente za jacanje imuniteta.