Poštovani doktore, molim vas da mi predložite terapiju, imam simptome za bhp češće mokrenje, napor pri kraju mokrenja, imam 30 godina. Krv i mokraća su u redu (holesterol i ldl umanjeni!) . Eho bešike i prostate: mok. Bešika tankog zida, glatkih kontura, bez defekata pri punjenju. Prostata pravilnog oblika 23mm. Postmikciono prisustvo 47ml rezdencionalnog urina. Eho gornjeg abdomena: jetra urednog položaja, oblika, veličine i ehostrukture. Žučna kesa bez patološkog sadržaja. Pankreas uredne veličine i ehogenosti. Oba bubrega bez kalkulusa. Slezina homogena i neuvećana. Molim vas pomognite mi. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Nema bhp pre 50. Godine, a i na ultrazvuku vam je prostata mala.
      verovatno se radi o zapaljenju prostate pa u tom pravcu sprovedite
      ispitivanja/urinokultura, spermokultura, brisevi uretre/.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #55755

    • Poštovanje doktore! Imam 32god. , živim u srpskom sarajevu. . . Zadnjih godinu i po dana imam na desnoj strani iznad testisa ispupčinu veličine jajeta koja od samog pojavljivanja pa sve do danas nije rasla tako radikalno niti mi je pravila neke velike probleme. . . Međutim, u zadnje vrijeme, neodređen bol osjećam kada sam stresan, prilikom kašljanja, dugog stajanja itd. . . Ispupčenje je prisutno tokom 70% dana. . . Želi da naglasim da sam sa 5 god. Operisao bruh ali ne mogu da raspoznam jeli ista (desna) strana. . . Molim vas, možete li da mi odgovorite jesam li možda odugovlačio previše i šta mi savjetujete da uradim. . . Unaprijed zahvalan!!!