U spermokulturi mi je izolovan enterococcus spp. Da li je to opasno i kako se leci?

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Enterokoke su prisutne u digestivnom traktu ljudi i tu se smatra fizioloskom florom.
      u slucaju pada odbranbene sposobnosti organizma ili pojacane virulencije bakterije, moze
      se naci u urogenitalnom traktu. Prisustvo enterokoka u spermi se smatra za
      patoloski nalaz i lecenje je prema antibiogramu. Obavezno treba raditi i na jacanju
      imuniteta/pravilna ishrana, izbegavati stresna stanja, dosta tecnosti, fizicka aktivnost, fitopreparati/.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #55747

    • Dr. Bocokic vi sve ste dobro objasnili za sta se ustvari radi, ali i mene interesuje me dali ova bakterija je izljecliva? Ustvari i koliko je ona seriozna ako je samo u spermi? A sve je drugo cisto! Zaista ja samo cujem neki komentari a nko od doktora ne objasnjava oko alternativni puteve za ljecenje bakterije i kakva je dosadasnja praksa oko sve toga? Jer je ovo 21 vek a i ni smo mi prvi ili pocetni uzorci za sve ovo sto se nama desava! Hvala puno, za vasi odgovor! Pozdrav