Postovani doktore oprostite sto sam dosadan sa pitanjima ali ja sam resio da sve probleme koje imam oko polnog organa resim pa bi vas zamolio da mi odgovorite na par pitanja, inace imam operaciju fimoze za nekoliko dana. 1 nisam imao odnose bez zastite a na korenu glavica su mi se pojavile kao neke sitne bele bubuljice koje su verovatno posledica fimoze tj otezane higijene, pa pitanje za vas da li je to opasno i da li se opasne polne bolesti mogu dobiti bez odnosa. 2 da li nalazi urina mogu pokazati imam li polnu bolest ili ne 3 da li mi moxete reci da li su ovi nalazi dobri, izgled zamucen, boja zuta, ph 6. 5, relativna gustina 1. 020, proteini, neg (-) , glukoza neg (-) , ketonska tela - neg, urobilinogen normal, bilirubin neg (-) , hemoglobin (krv) -neg, nitriti neg (-) , leukociti -neg. Sediment urina po vidljivom polju-leukociti 2-3, epitelne celije 1-2, soli dosta, sluz dosta, bakterije nesto. Izvinite na dosadjivanju ali bili bi mi jaka moralna podrska pred operaciju. Hvala. 23 godine imam

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Nalaz urina je dobar.
      polne bolesti se ne dobijaju bez polnog odnosa.
      iz nalaza urina se direktno ne vidi izazivac polne bolesti, ali ako u nalazu
      ima znakova infekcije onda je moguce da je izazivac infekt koji se prenosi polnim putem.
      opisane promene na obodu glansa ce videti urolog prilikom intervencije.