Poštovani, molio bih vas da mi protumačite nalaz spermograma. Analiza semene tečnosti i spermatozoida godište 1974 period apstinencije: 4 dana boja: mlečnobela ph: 8. 0 miris: uobičajen konzistencija: sluzava likvefakcija: do 30 min. Zapremina ejakulata: 5. 0 ml broj spermatozoida. 3, 0x10^9/l broj spermatozoida u ccm: 3, 0x10^6/ml broj spermatozoida u ejakulatu: 15, 0x10^6/v pokretnih spermatozoida: 85% ostale čelije. 0, 1x10^9/l pokretnih spermatozoida posle 4h 66% , posle 7h 43% , posle 12h 19% . Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 10. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ovaj spermogram je dobar, ali nigde ne vidim formu - /procenat pravilnih ili nepravilnih
      oblika spermatozoida / sto je od velike vaznosti za procenu spermograma.