Interesuje me sve o bladder-vulva syndromu, lecenju. U pitanju je dete, muskog pola, kod koga je u dva navrata radjena elektroresekcija valvula. Ima 8 godina, trenutno se tegobe manifestuju retkim mokrenjem, malom kolicinom i isprekidanim mlazom.

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ovo prvo je ginekoloski problem ako ste mislili na vulvar vestibulitis syndrom.
      a kod vaseg sina je urodjena valvula zadnje uretre. Radi se o urodjenoj
      opstruktivnoj bolesti zadnje uretre. Valvule u vidu padobrana zatvaraju
      zadnju uretru i dete otezano mokri zavisno od stepena stenoze. Posledica
      ovoga su dilatirana besika, ureteri i bubrezne supljine.
      ako je stenoza manja bolest se teze dijagnostikuje a posledica
      toga su velika ostecenja bubrega.
      bolest se resava endoskopski.