Operiso sam prosle godine u januaru varikokelu, proslo je godinu dana a do trudnoce jos nije doslo, pa sam opet uradio spermogram i rezultati su ovi volumen 3. 6 ph 6. 9 viskoznost normalna likvefakcija 12 spermatozoida ml 40 spermatozoida v 144 leukocita nema okruglih celija nema zivih spermatozoida 40 nezivih spermatozoida 60 progresivno brzo 11 progresivno sporo 15 neprogresivno 14 nepokretni 60 algutinacije nema morfologija spermatozoida normalnih formi 0. 48 abnormalnih formi 0. 52 glava velika 0. 12 kruskasta 0. 02 izduzena 0. 01 vrat citoplazmatski ostatak 0. 13 angulacija 0. 04 rep uvrnut 0. 20 incijalna fruktoza prisutna zanima me vase misljenje kakvi su rezultati i dali su mi potrebni neki lekovi i koji unapred hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Broj spermatozoida je dobar. Morfologija je dobra. Pokretljivost je nesto smanjena.
      predlazem da uzmete sledece preparate:
      1/proxeed plus
      2/oxymax
      3/omega 3
      4/probiobalance
      ako zelite da vam ovo iskomentarisem, onda se javite na moj e mail
      uz poziv na broj ovog pitanja i datum.