Postovani, imam pozitivnu aglutinaciju, pa imamo preporuke da radimo samo vanjsku oplodnju. Da li postoji terapija za lijecenje aglutinacije? U prilogu je analiza spermograma. Volumen: 4 ml. Brzo progresivni: 35. Sporo progresivni: 36. Ne progresivni 3. Nepokretni: 26. Aglutinacija: pozitivna. Koncentarcija spermatozoida. 115x10 (na kvadrat 6) . Ukupan broj spermatozoida 172, 5 x 10 (na kvadrat 6) . Hvala!

    Odgovoreno: 09. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Nadam se da ste sem spermograma jos nesto uradili od uroloskih pretraga.
      ako vam vreme dozvoljava, onda mozete pokusati sa sanacijom aglutinacije.
      slepljivanje spermatozoida medjusobno i posredstvom makrofaga, granulocita, limfocita je
      pojava koja onemogucava normalnu pokretljivost spermatozoidima a time i njihovo
      dospevanje do jajne celije. Posledica je autoimunih procesa sa
      stvaranjem antitela na spermatozoide.
      zato vi treba da uradite pored spermograma jos i: urinokulturu, spermokulturu, sve briseve uretre
      ukljucujuci i one na hlamidiju i mikoplazme, anti spermatozoidna antitela.
      dok traju pretrage pokusajte sa uzimanjem tecnog kiseonika.
      da vas vidi urolog da nemate varikocelu. Uraditi ultrazvuk testisa
      Pozdrav

    • Postovani ja suprug se trudimo da zabebimo oko godinu i pol uradili smo testove. . . Dg od mm je aglutinacija jako pokr 28, slabo pok. 32 nepokretni 40, normalni60 patoloski 40 moja dijagnoza uterus u avh homogeno strukture 63+50+52 mm endometrij troslojni lijevi cistican septiran 36+45mm desni uredan