Postovani doktore u analizi sperme iskultivisan je streptococcus alfa haemolyticus u vecem broju ab interesuje me kakve posledice moze izazvati, ubrzo cu posetiti urologa za terapiju na osnovu antibiograma hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Alfa hemoliticne streptokoke "viridans"grupe jesu normalni stanovnik orofaringealne
      regije, i njihov nalaz u ustima i izolacija iz grla jeste normalan nalaz.
      ali nije normalan nalaz ovih streptokoka u spermokulturi.
      "viridans"alfa hemoliticke streptokoke u poslednje vreme postaju terapijski problem.
      vama predlazem terapiju po antibiogramu, sanaciju kvarnih zuba, jacanje imuniteta.