Na klinici na urologije imala sam intervencije pod dijagnoze: leukoplakia v urinariae. Histolopataloski naod je metaplasio squamosa mozete li da mi objasnite sta je to i kako se leci? Sto je uzrol za to?. Sta mogu da uradim da ne bi doslo do vece promene. 20 god. Unazad imam problemi cesti cistiti ali niko me nije svatio seriozno da uradim preglede. Hvala vam

    Odgovoreno: 10. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Pod metaplazijom se podrazumeva transformacija normalnog epitela
      besike u viseslojno plocasti epitel. Uglavnom je lokalizovana na manjoj povrsini
      besike, ali moze da se javi i na ureterima pa i na sluzokozi bubreznih supljina.
      to je retko obolenje i najcesce se javlja od 20 do 40 godine zivota.
      nepoznate je patogeneze, ali se najcesce javlja kod hronicnih upala, tbc, kamena besike
      a po nekima kao urodjena ektodermalna heterotopija.
      moj vam je predlog da radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom,
      uzimanjem dosta tecnosti, izbegavanjem stresnih sutuacija, uzimanjem fito preparata. .
      mozete se javiti na moj e mail za vise informacija.